Sitemizde toplam 0 kanal bulunmaktadır. En çok izlenen kanal:  
 • Kalitetv İletişim icin • HD KANALAR  UYDU HABERLERI

  Turksat_yapimBakan Yıldırım:Türksat 4A’nın yüzde 74’ü, 4B’nin yüzde 63.2’si tamamlandı.

  Türk ve Japon mühendisler tarafından ortak yapılan Türksat 4A ve Türksat 4B uydularının 1 yıl içinde uzaya gönderileceğini bildirdi.  Bu yılını sonunda 4A’yı, 2014 yılı başında ise 4B’yi uzaya göndererek uydu kapasitemizi 3 katına çıkacak.

  Türksat 4A uydusunun, tamamlandığında yaklaşık 5 ton ağırlığa sahip olacağını belirten Yıldırım, uydunun bin 750 MHz bant genişliğine sahip olacağını ve 42 derece doğu yörüngesinde görev yapacağını söyledi. 4A uydusunun Türkiye’nin yanı sıra, Kuzey Afrika, Avrupa, Ortadoğu ve Asya’yı kapsama alanında bulunduracağının altını çizen Yıldırım, “Türksat 4A ile Afrika Kıtası da uydularımızın kapsama alanına dâhil oluyor. Artık Türk kanalları Afrika kıtasının tamamından izlenebilecek. Şimdiden Türksat 4A uydusunda kullanılacak ekipmanların tasarımını tamamladık, ekipman üretiminin de büyük kısmını bitirdik. Şu anda Türksat 4A uydusunun yüzde 74’ünü tamamlamış bulunuyoruz. Bu yılın sonunda bu uydumuzu uzaya göndermeyi planlıyoruz dedi.

  Türksat 4B uydusunun 4 bin 985 kilogram ağırlığa sahip olacağını ve bünyesinde 43 haber kanalı barındıracağını açıkladı. 4B’nin 3 bin 400 MHzband genişliğinde olacağını ifade eden Yıldırım, 4B’nin 50 derece doğu yörüngesinde görev alacağını ve Türksat 4A gibi Kuzey Afrika, Avrupa, Ortadoğu ve Asya’yı kapsama altına alacağını söyledi. Türksat 4B uydusu ile Türkiye’nin karasal altyapı üzerinden internet götürülemeyen bölgelerine ve bazı komşu ülkelere uydu aracılığıyla ucuz genişbant internet götürme imkânı elde edileceğini açıklayan Yıldırım, “Bu uydumuzun da yüzde 63,2’sini tamamladık. 2014 yılı ilk çeyreğinde 4B’yu uzaya göndermeyi planlıyoruz. 1 yıl içerisinde iki uydumuzun hizmete girmesi ile uydu kapasitemizi 3 katına çıkarmış olacağız.” diye konuştu.

  Türksat 4A ve Türksat 4B uydularının yer kontrol sistemini kurma çalışmalarının uyduların üretimine paralel olarak devam ettiğini bildirdi.Şubat ayı içerisinde Türksat Gölbaşı ve ODTÜ istasyonlarımıza sistemlerin kurulumunu yapacağız ve Mart ayında sistem testlerine başlayacağız. Ayrıca bu yılın ilk yarısında Türksat 4A uydumuzun fırlatma öncesi uzay şartlarına uyumluluk testleri olarak bilinen Uydu Fonksiyonel ve Çevresel Testleri’nin başlatılmasını öngörüyoruz (Cihan Haber Ajansı) (18.02.2013)